یوگا آشتانگا
نارمک کلاب

نارمک کلاب

آشنایی با یوگا آشتانگا

آشتانگا از جمله سبک هاي مشهور يوگاست که توسط شري کريشنا پاتابي جويس ابداع شد.پاتابي جويس در 26 جولاي 1915 ميلادي متولد شد.او از جمله شاگردان کريشنام آچاريا بود که پس از کسب تعليمات يوگا از استاد , سبک آشتانگا يوگا را ابداع کرد. او معتقد بود با اجراي دستورات اين سبک قدرت انعطاف پذيري و استقامت بدن بسيار افزايش مي يابد.

اين سبک براي کساني که تمرينات جسمي سخت و سنگين انجام مي دهند و به دنبال روشي براي تقويت عروق خود هستند , مناسب بوده و از جمله تمرينات يوگاي کامل و سالم محسوب مي شود , اما براي شاگردان مبتدي مناسب نيست . آشتانگا شامل 340 حرکت است که با سلام بر خورشيد آغاز مي شود . اين حرکات با کمک تمرينات تنفسي به هم مرتبط مي شوند. اين سبک باستاني , امروزه در غرب طرفدران زيادي دارد و بدن را قدرتمند و انعطاف پذير کرده , همچنين توانايي فرد را افزايش مي دهد. پرتو جو پس از اينکه اصول کلي را ياد گرفت , به طور مستقل مي تواند تمرينات را ادامه دهد.

شايان ذکر است که سبک آشتانگا يوگاي پاتابي جويس و شاخه آشتانگا يوگاي حکيم پاتانجلي کاملا از يکديگر مجزا هستند.آشتانگا يوگاي پاتانجلي سير و سلوک به سوي وارستگي و وحدت را تشريح مي کند , در حاليکه سبک آشتانگا يوگاي پاتابي جويس بر چگونگي اجراي آسانا , براي رسيدن به قدرت بدني تکيه دارد.

به اشتراک بگذارید:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست