یوگا آشتانگا
نارمک کلاب

نارمک کلاب

آشنایی با یوگا آشتانگا

آشتانگا از جمله سبک های مشهور یوگاست که توسط شری کریشنا پاتابی جویس ابداع شد.پاتابی جویس در 26 جولای 1915 میلادی متولد شد.او از جمله شاگردان کریشنام آچاریا بود که پس از کسب تعلیمات یوگا از استاد , سبک آشتانگا یوگا را ابداع کرد. او معتقد بود با اجرای دستورات این سبک قدرت انعطاف پذیری و استقامت بدن بسیار افزایش می یابد.

این سبک برای کسانی که تمرینات جسمی سخت و سنگین انجام می دهند و به دنبال روشی برای تقویت عروق خود هستند , مناسب بوده و از جمله تمرینات یوگای کامل و سالم محسوب می شود , اما برای شاگردان مبتدی مناسب نیست . آشتانگا شامل 340 حرکت است که با سلام بر خورشید آغاز می شود . این حرکات با کمک تمرینات تنفسی به هم مرتبط می شوند. این سبک باستانی , امروزه در غرب طرفدران زیادی دارد و بدن را قدرتمند و انعطاف پذیر کرده , همچنین توانایی فرد را افزایش می دهد. پرتو جو پس از اینکه اصول کلی را یاد گرفت , به طور مستقل می تواند تمرینات را ادامه دهد.

شایان ذکر است که سبک آشتانگا یوگای پاتابی جویس و شاخه آشتانگا یوگای حکیم پاتانجلی کاملا از یکدیگر مجزا هستند.آشتانگا یوگای پاتانجلی سیر و سلوک به سوی وارستگی و وحدت را تشریح می کند , در حالیکه سبک آشتانگا یوگای پاتابی جویس بر چگونگی اجرای آسانا , برای رسیدن به قدرت بدنی تکیه دارد.

به اشتراک بگذارید:
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست